GÜVENLİK VE BARİYER SİSTEMLERİ

ANASAYFA HAKKIMIZDA AKSESUARLAR REFERANSLAR İLETİŞİM
 

KAYAR  KAPILAR
severteknoloji-2007
KAYAR KAPI-BAHÇE KAPISI-RAYLI KAPI-RAYSIZ KAPI, BARİYER SİSTEMLERİ ANKARA,FİRMASI OLARAK DEMİR BAHÇE KAPISI İMALAT VE MONTAJI YAPMAKTAYIZ. BARİYER SİSTEMLERİ ANKARA, EN KALİTELİ ÜRÜN, EN DÜŞÜK FİYATLARA VERME ÇABASI İÇERİSİNDEDİR.


Bahçe Kapısı giriş çıkışlarınız ancak uzaktan kumandalı bir motor ile tam da beklentilerinize göre konforlu olur. Kayar Kapı bir ray veya transmisyon mili üzerinde bir güç uygulaması sonucu hareket eden profil demir kapı, ferforje kapı,tel çit kapı gibi mekanik aksamdan oluşur. Site, apartman bahçe kapısı giriş ve çıkışlarında gerek güvenlik, gerekse araç giriş çıkışını kontrol altına almak için kurulan düzeneklerdir.

Raylı Kapı Sistemleri  kapının hareket etdiği kısmın alt zeminin de ray bulunan demir kapı sistemleridir. raylı kayar kapıların rayları, transmisyon mili ve u demiri yada u demirinden yapılmalıdır. raylı kapıların rayında köşebent kullanılırsa raylı kapının tekeri üç noktandan bu köşebente bastığı için zamanla hareketi zorlaşıyor. aynı zaman da üstünden geçen arabalar köşebenti çok çabuk deforme edebiliyor. buda raylı kapının gidiş ve gelişini engelliyor.

Havada Giden (Raysız) Kapı sistemleri kapının baba kısmından askıya alınarak uygulanan demir kapı sistemleridir. bu kapı modellerinde diğer raylı kapı modellerinde olduğu gibi kapının açılan yada kapanan kısmında yere döşenmiş olan ray yoktur. tamamen babadan askıya alınırak yapılır. bu kapının bazı avantajları vardır : kapının altında herhangi bir mekanizma ve ray olmadığı için . tonajlı arabalar geçtiğinde kapının mekanizmasına hiç bi şekilde zarar gelmez. kışın rayın donma , çamur , pislik toplama gibi etkenleri olmadığı için bakım gerektirmez. uzun süreler sonunda kapının malzemesinden dolayı bazen kapıda sarkmalar görülebilir. kapı askıda olduğu için  rahat hareket etmesi gerekmektedir. bu yüzden kullanılan makaralı tekerlerin kontrol edilmesi lazımdır. kapı çalışırken, öne geldiğinde raysız kapı babasında bulunan  arka alt teker arkaya geldiğinde önde bulunan alt teker boşa çıkar.Bunlarda ki boşluk minimum değerde olmalıdır. fazla boşluk bırakılırsa raysız kayar kapı öne yada arka tarafa hareket esnasında fazla yaylanır.buda kapının ve kullanılan makaralı kepli tekerlerin ömrünü kısaltır. .
HAVADA GİDEN KAPILARA ÖRNEK RESİM
RAYLI KAPILARA ÖRNEK RESİM
KAYAR KAPI ANKARA FİRMASIYIZ!
KAYAR KAPI HAKKINDA SIKCA SORULAN SORULAR: Kayar kapı demiri olarak ne kullanılır? Kayar kapı larda kullanılan demir profiller kaç mm dir? Kayar kapının tekeri ne gibi sıklıkla değiştirilmelidir?
güncelleme 23,07,2016