GÜVENLİK VE BARİYER SİSTEMLERİ

ANASAYFA HAKKIMIZDA AKSESUARLAR REFERANSLAR İLETİŞİM
 

BARİYER AKSESUARLARI
severteknoloji-2007

BARİYER AKSESUAR FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


FOTOSEL


    Fotosel sistemleri , bariyer sistemlerinin çalıştığı mesafede herhangi bir nesneye çarpmasını önlemek için kullanılan dedektörlerdir.Fotoseller  bariyer sistemleri , kollu bariyerlerde, kayar kapı motorlarında,mantar bariyerlerde, road blocker ve her türlü otomatik geçiş kontrol sistemlerinde, kullanılırlar.Bariyer fotoselleri karşılıklı olarak birbirini görecek şekilde monte edilir ve fotosel takımı halinde kullanılır. Araç veya herhangi bir nesne bu fotosel takımının arasına girerse bariyer kapatma yönünü ve ya bariyerin özelliğine göre açılma yönünde hareketini durdurur.İstenildiği taktirde, fotoselin önüne cisim girdiği anda bariyer kapatmaya gidiyorsa durur, geri açılma yönüne gidebilir. yada cisim fotosellerin önünden çekildiğinde bariyer tekrar kapatma hareketini tamamlar.
   Fotosel Bariyere montaj edilirken, Güneşin doğuş ve batış yönü nü dikkate almak gereklidir. Fotoseller aşırı güneş ışınlarına maruz kaldıkları zaman güneş ışınlarını cisim olarak algılaya bilmektedirler. eğer montaj edeceğimiz yer güneş ışınına denk geliyorsa , fotoselin üstüne bir gölgelik yaparak güneş ışınlarını engellemek gerekmektedir.
  Fotoseller Bariyer sistemlerinin vaz geçilmez unsurlarıdır.

KOLLU BARİYER FOTOSELİ: Kollu bariyerlerde kullanılan fotoseller sayesinde, kol aşağıya inerken araya bir cisim girdiği zaman, kolllu bariyer mekanizması kolu durdurur ve açılma yönüne doğru hereket ettirir.Kollu bariyerin kolu bu sayede, araçların üstüne kapanmayarak araca ve bariyer koluna zarar vermez.

KOLLU BARİYER FOTOSEL FİYATI İÇİN TIKLAYINIZ!

KAYAR KAPI FOTOSELİ: Kayar kapılarda kullanılan fotosel sayesinde kayar kapının demir aksam kısmı , arada olan araç ve insanı sıkıştırma yapmayarak güvenlik sağlar.

MANTAR BARİYER FOTOSELİ: mantar bariyer fotoseli sayesinde mantar bariyer dubaları yerden çıkarken araya araç girdiğinde geri hareket ederek, araçların büyük hasar almasını engeller.


FLAŞÖR LAMBA

  Yanıp sönerek, dönerek veya flaş çakarak , bariyer ve kayar kapıların hareket esnasında etraftaki kişileri uyarır.Ledli ve ya genellikle içinde ampül bulunan devrelerden oluşur. Kullanım alanları olarak kollu bariyerlerde mantar bariyerlerde, otomatik kapan , kayar kapı larda ve bütün bariyer sistemlerinde genel olarak kullanılırlar.

FLAŞÖR LAMBA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

UZAKTAN KUMANDA

    Bariyer sistemlerini ve garaj kapılarının , hareketi sağlamak amacıyla bir alıcı ve vericiye ihtiyaç vardır.Alıcı kartlar, bariyer veya kayar kapı motorlarının içine monte edilirler. Bazı bariyer ve garaj kapı sistemlerinde alıcı kart bariyer ana kontrol kartına entegre olarak bulunur. Vericilere uzaktan kumanda denmektedir. Vericiler birden çok olabilir, alıcı kartın türüne ve kumandanın cinsine göre kopyalanan ve kopyalanmayan kumandalar vardır. Rolling atlamalı kumandalar kopyalanamayan kumanda modelleridir. bu kumandayı teker teker alıcı karta tanıtmak gereklidir.Dİğer verici kumandalarda ise şifreli bir kumandayı alıcı karta tanıtıktan sonra diğer kumandalarıda aynı şifreleme yöntemiyle şifreledikten sonra, alıcı karta tanıtmaya gerek yoktur.Kumanda şifreleme yöntemi , dijital bir cihazla, kumandanın içinde bulunan şifre panellerini lehimleyerek, dip swiç yöntemiyle şifreleyerek gerçekleştirilir.

UZAKTAN KUMANDA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ!
SIKCA SORULAN SORULAR: kollu bariyerde fotosel takımı kullanbilirmiyim? Mantar bariyerlerde hangi tür fotosel kullanmalıyım? En iyi flaşör lamba çeşidi hangisidir? Flaşör lambam niye çabuk ampul patlatıyor?